My photo
calenndula@gmail.com * DOLL MAKER, Czech * PANENKÁŘKA *

July 18, 2011

CHERRY ORGANIZER * VIŠŇOVÝ ORGANIZÉR


mám ráda praktické věci, které ale mají i něco navíc. tento veskrze užitečný borec vnese řád do Vaší kabelky. ovšem mám ráda i věci s příběhem. každodenní rutinu, za níž je skryta poezie. však víte... poezie všedního dne... PROTO MÁ TENTO VIŠŇOVÝ ORGANIZÉR NEJEN UŠI, ALE I DUŠI!

 

organizér do kabelky je velmi inteligentní věc. všechny vaše propriety mají své místo ve spoustě šikovných kapsiček... jedna je dokonce určena pouze a jen pro propisku. klíče už nemusíte horečně hledat půl hodiny hrabáním pod hromadou dámských nezbytností. představte si, jsou VŽDY na konci stuhy na karabince! vychutnejte si tu frajeřinku, jak je jen vyndáte z kabelky, zamknete, a zase ležérně uložíte dovnitř.  nenápadně se přitom mrkněte, jestli to viděla sousedka...
když se vám kabelka už omrzela, nebo k oblečení potřebujete zrovna tu modrou, nepřemisťujete hrsti rtěnek, brýlí a kapesníků, jen elegantně vyjmete organizér a v klidu během několika sekund přemístíte do kýženého zavazadla.
tento organizér má uši, takže lze použít i samostatně jako malá kabelka. ehm, tento zrovna není určen pro temná večerní zákoutí a velkoměsto. nemá totiž zapínání. ale u nás na venkově je dostačující.
abych nezapomněla, teď to hlavní. toto NENÍ můj nápad. i když možná mám i dobré nápady, za střih a návod na tento geniální organizér děkuji Bellet. zopakujme si tu kouzelnou větu: design Bellet pro časopis Marina.

ovšem, abych neopomněla i svůj vklad, toto je višňový organizér.  je kombinován ze sametů a diftýnu mých oblíbených barev. a aby i taková veskrze praktická věc měla v sobě nějaký poetický potenciál, na jedné jeho straně jsou vyšity verše z písně Dáši Andrtové-Voňkové. jsou z písně 
Višeň:

"Čarokrásné rudé višně, kde jste barvy nabraly,
  když jste krve mého srdce, rudé višně, neznaly."
 

tematicky doplněno aplikací vyšívaného srdíčka. je trochu vycpané, takže by se dalo použít i jako takový cestovní jehelníček. já nevím, čím to je, že mi ze všeho nakonec vyjde jehelníček!

organizer handbag is a very intelligent thing. all your stuff have its place in a lot of nifty pockets ... one is even intended solely and only for the pen. keys... no longer you have to search frantically for half an hour raking under a pile of ladies' necessity. Imagine, they are ALWAYS at the end of the ribbon on a carabine! Enjoy it, you just take it out of the bag, lock, and then casually drop in your handbag.
when you need to change your handbag, you do not need to move handfuls of lipsticks, glasses and handkerchiefs, but elegantly remove the organizer and move it into the other bag.
 This organizer has handles, so it can be used alone as a small handbag. uh, this is just not designed for dark corners and a city since it does not have any fastening. But in countryside where I live it is sufficient.
 I cannot forget the main thing. This is NOT my idea. though perhaps sometimes I have some good ideas, i must thank to Bellet. and repeat again the magic sentence: design by Bellet for 
Marina magazine.
However I used some of my ideas: this is "CHERRY ORGANIZER". I combine duvetyn and velvet of my favorite colors. and because even such a thoroughly practical thing must have some poetic potential, on one side there are embroidered verses of the song by Dáša Andrtová-Voňková. there are from her song "Cherry-tree":
 "Beautiful red cherries, where did you take your color,
 if you, red cherries, did not know
 the blood of my heart . "
ok, this is  a bit rough translation. 
I add applications - embroidered heart. is a bit padded, so it could be used as a "travel pincushion". I do not know what it is that I always make a pincushion from anything!

1 comment: