My photo
calenndula@gmail.com * DOLL MAKER, Czech * PANENKÁŘKA *

February 21, 2013

předu vatu * spinning cotton


napadl první sníh
předu vatu
bílé pápěří v prstech neudržíš
tak rychle taje
a krátké má vlákno* vzpomínka na předení vaty loni. první den, kdy nás zasypalo bílo. mám schovaný jemný provázek.

5 comments:

 1. To jde??????? No to by mě nenapadlo. Viděla jsem spředené papírové provázky, dokonce ubrusy z nich utkané, ale vata? No páni, to musím zkusit!!!! A já se pěstuju s bavlníkem, co poskytl ubohé tři tobolky :-)))))

  ReplyDelete
 2. Vladi, jde to dost špatně příst, opravdu to utíká. ale ta trocha adrenalinu pro tu chvíli, co jsem to vydržela, neuškodí. provázek se spřádáním zpevní, i když je vlákno krátké. pokud se to hodně zakroutí a kdyby se ještě navíc seskalo více vláken, myslím, že by to bylo i pevné.
  já mám starou vatu v takových rolích. je to 100% bavlna. ty nové, co dnes koupíš, takové ty vrzavé, obsahují i viskózu, tak nevím, jak by to šlo z toho. pokud to vyzkoušíš, poděl se, jsem zvědavá!
  jsi dobrá, že pěstuješ bavlník, musí vypadat úžasně ta rostlinka.

  ReplyDelete
 3. Krásně kvetla a vyrostla dost vysoká, jen pro ni bylo naše léto krátké a studené. Pak jsem si udělala výlet do Prahy a ze všech obchodů s květinami a dekoracemi na mě provokativně jukaly sušené větývky bavlníku i s tím chmýřím. A tím jsem skončila s pěstováním bavlníku.

  ReplyDelete
 4. Jů ♥, jako malá jsem si ráda hrála tak, že jsem mezi prsty "spřádala" vlákna vlny... a vlastně i jako dospělá to občas ráda dělám. Musím ale mít tu správnou, čistě bavlněnou vatu...

  ReplyDelete
 5. to by mě namíchlo, Vlaďko, s tím bavlníkem :). člověk by si toho normálně nevšiml, ale jak se o něco takevého pokouší, tak to pak vidí všude, viď. jenže ten tvůj byl tvůj. asi se jim v našem podnebí tak nedaří.

  milá Jitko, no vida, mě to napadlo až celkem nedávno, když jsem viděla, jak se přede vata z takových chomáčků...tak mi to docvaklo. ale myslím, že v těch chomáčcích mají delší vlákna a jde to upříst líp.
  mimochodem včera jsem dělala sýr podle receptu u vás!

  ReplyDelete