My photo
calenndula@gmail.com * DOLL MAKER, Czech * PANENKÁŘKA *

October 30, 2017

a co vlastně jíš? říjen * and what do you eat? october

* raw cake * crust: dates, sunflower seeds, cacao. top: coconut cream with chia seeds, vanilla and honey. top of the top: pistachios, figues = yummy!!!

* raw dort * krusta: datle, slunečnicová semínka, kakao. krém: kokos s chia semínky, vanilkovým luskem a medem. navrchu: pistácie, fíky. ňam!!!* it is good to have at home many healthy sweet treats for comfortable weekend with family, right? I was kind of hardworking in the kitchen and this is the result: * raw cake in the middle
* on the left: raw apple strudel, raw mexican brownies, raw coconut "bounty" bars with chocolate
* on the right: raw chocolete pralines, raw matcha pralines


* je dobré mít doma zásobu dobrůtek pro spokojený víkend s rodinou, je to tak? byla jsem docela aktivní v kuchyni a toto je výsledek:
* raw dort uprostřed
* vlevo raw jablečný štrúdl, mexické brownies a kokosové "bounty"
* vpravo čokoládové pralinky a zelené matcha pralinky
* raw chocolate pralines and raw matcha pralines. we love both. I use honey as a sweetener that´s why it is almost vegan ;)
* raw čokoládové a raw matcha pralinky. milujeme obojí. jako sladidlo používám med, proto skoroveganské.* it was pretty light...
* bylo pěkné světlo...

* a meal for my family: mushroom goulash thickened with blended stewed zucchini with chilli pepper on the top, salad with roasted pumpkin seeds, sauerkraut

* jídlo pro rodinu: hlívový guláš zahuštěný mixovanou dušenou cuketou, s chilli, ledový salát s praženými dýňovými semínky, kysané zelí

* my meal. green smoothie and fruits.

* moje jídlo, zelené smoothie a ovoce.


* my dinner: wild tomatoes from our greenhouse (delicious), mushrooms, basil, walnuts, herbal himalayan salt
* moje večeře: divoká rajčátka ze skleníku (vynikající!), žampiony, bazalka, vlašské ořechy, bylinková himalájská sůl* a dinner for my family: baked vegetable - zucchini, carrots, beans - with garlic, peas, cucumber, sauerkraut

* večeře pro rodinu: pečená zelenina - cuketa, mrkev, fazolky - s česnekem, hrášek, okurka, kysané zelí

* my brunch: smoothie bowl (banana, spirulina) with pomegranate and pineapple. heaven ♥

* můj brunch: smoothie bowl (banán a spirulina) s granátovým jablíčkem a ananasem. blaho ♥


* tady něco z nemnohých jídel s masem. dělala jsem krůtí vývar. ten je nahoře. kostru jsem obrala a maso zapekla s vařeným  květákem, smaženou cibulkou, česnekem a kořením. napadlo mě vysypat vymazaný hrnec semínky, slunečnicovými a sezamovými, taky navrch na směr jsem nasypala semínka. krásně se opekla, voněla a...chutnalo jim.


* green smoothie and fruits, sweet and cleansing. this is again banana and spinach, I add always also lemon juice.
* zelené smoothie a ovoce, sladké i pročišťující. to je opět banán se špenátem, vždycky k tomu přidám trochu citronové šťávy.
* my dinner: cherry tomatoes, spinach, lettuce, champignons, wild garlic pesto, raw dried vegan "sausage" made of sunflower and pumpkin seeds.

* moje večeře: cherry rajčátka, špenát, ledový salát, žampiony, pesto z medvědího česneku, raw veganská "čabajka" ze slunečnicových a dýňových semínek.
* takhle připravuju obědy rodině do školy a do práce. v noci. uf.

* smoothie bowl (banana, spinach) with pomegranate and mandarine. it looks kind of wild but it´s really good ;) ♥

* smoothie bowl (banán, špenát) s granátovým jablíčkem a mandarinkou. vypadá to pněkud divoce, ale je to vážně dobrý ;) ♥

* green smoothie with nectarines, mandarines and pomegranate.

* zelené smoothie a ovoce.

* dinner for my family, not vegan: pumpkin puree, stewed spinach with garlic, baked fish and sprouts.

* večeře pro rodinu, neveganská: dýňové pyré, dušený špenát s česnekem, pečená ryba a klíčky.


* sweet moment. must be.

* sladká chvilka. musí být.
* vegetable, champignons and cashew cheese.

* zelenina, žampióny, kešu sýr.


* raw kale chips. dried kale with cashew cheese. I must say I am surprised how tasty is this!

* raw kapustové chipsy. sušená kapusta s kešu sýrem. musím říct, že jsem překvapená, jak dobrý je tohleto!
* raw seeds "sausage". sunflower and pumpkin and flax seeds, blended red pepper, garlic, caraway seeds, smoked paprika spice, himalayan salt. delicious.

* slunečnicové, dýňové a lněné semínko, mixovaná červená paprika, česnek, kmín, uzená paprika - koření, himalájská sůl. moc dobrý.* choco smoothie bowl (banana, cacao), grapes, pomegranate

* čoko smoothie bowl (banán, kakao), hroznové víno, granátové jablko.


* roasted pumpkin seeds. with salt and oil. at first they are boiled in water for half an hour.

* pražená dýňová semínka. se solí a olejem. nejprve jsou vařená půl hodiny ve vodě.* a meal for my family: baked beans, stewed green beans with garlic, lettuce, pickles, sprouts.

* jídlo pro rodinu: pečené fazole, dušené zelené fazolky s česnekem, ledový salát, klíčky, pickles.

* again cashew cheese, now with lettuce, champignons, walnuts, pickles, cucumber, cherry tomatoes and sprouts. yummy!

* zase kešu sýr, teď s ledovým salátem, žampiony, vlašskými ořechy, pickles (kysané zelí s mrkví), cherry rajčátky a klíčky. mňam!

* kousek dortu. toho, co už tady byl.

* a piece of a cake. that one above.

* the second similar raw cake. the crust: dates and sunflower seeds, cocoa. filling: coconut flakes soaked and blended with honey, vanilla bean, cacao butter and with added sia seeds. on the top: figues and raspberries from our garden.

* druhý podobný dort. krusta: datle a slunečnicová semínka, kakao. náplň: kokosové lupínky namočené a mixované na krém s medem, vanilkovým luskem a kakaovým máslem. top: fíky a maliny ze zahrady.

* raw strudel with plums and poppy seeds and raisins. dough: almonds, flax seeds, coconut, honey - almost vegan. I just love it. it is filling very much :)

*raw  štrúdl s mákem a švestkami. těsto: mandle, lněná semínka, kokos, med - skoro veganský. strašně dobrej. a hodně plnící :)
* plum-poppy raw strudel with piňacolada (pineapple, banana, coconut milk, matcha). it was sooo gooood...! the best when you need uplift energy somehow...♥

* švestkovo-makový závin a piňacolada (ananas, banán, kokosové mléko, matcha). to bylo taaaaak dooobrý! ideální, když potřebuješ nějakou vzpruhu energie ♥* sauerkraut soup with pumpkin and fried champignons. yummy, yummy, my kids said. it disappeared very quickly ♥

* zelňačka s dýní místo brambor a se smaženými žampiony navrch. ňam, řekli krakeni a spucovali to velmi rychle ♥
* snack for my dears to school and to work...banana with cocoa and chia seeds and grapes. * svačina pro mý milý do školy a do práce. banán mixovaný s kakaem, pak přidám chia semínka a hroznové víno.


* my meal. love the fruits...♥

* moje jídlo. miluju ovoce...♥* still juicing...oh I love juices, they are so "lively".then I am lively too :)

* stále odšťavňuju...je to moc dobrý. živý. pak jsem já taky živá :)


* I tried to make roasted pumpkin seeds sweet. at the end of roasting I added ghee and honey and several drops of cinnamon essential oil. it disappeared so quickly :-) kids liked them.

* zkusila jsem pražená dýňová semínka udělat nasladko. na konci pražení jsem přidala ghí a med a pár kapek skořicového éterického oleje. semínka zmizela zvlášť rychle, krakeni zapracovali :)
* the same like pumkin seeds: sunflower seeds roasted, at the end added ghee, honey and few drops af cinnamon essential drops oil. you can see, they are disappeared from the bowl so quickly :)

* podobné jako dýňová semínka. slunečnicová semínka, na závěr pražení jsem přidala ghí, med a pár kapek skořicového éterického oleje.* fruits, vegetables, walnuts, pumpkins...oh great, thanks for this blessings, we have everything :)

* ovoce, zelenina, ořechy, dýně...krása, díky za ty Dary, máme všechno :)
* my dear knows I love pomegranates. thank you so much ♥

* můj drahý ví, že miluju granátová jablka. moc Ti děkuju ♥
* my meal. green smoothie with fruits, yum.

* moje jídlo. zelené smoothie s ovocem, mňam.

* a snack for my dears to school and work. banana blended with a small piece of beetroot. they love this pink color :) then I add some chia seeds, it makes pudding. some fruits on the top. they love it.

* svačina pro mý drahý do školy a do práce. banán mixovaný s malým kouskem červené řepy. dělá hezkou růžovou barvu :)
pak přidám chia semínka a vznikne pudink. navrch ovoce...a je to. milujou tyhle chia svačiny.

* smoothie bowl. banana blended with beetroot. on the top: grapes, aronias, raspberries, pomegranate. oh, it was soooo goooood!

* smoothie bowl. banán mixovaný s červenou řepou. navrch granátové jablíčko, maliny ze zahrady, aronie od Šárky ♥, hroznové víno. to bylo taaaaak doooobrý ♥* my meal: wild tomatoes from our greenhouse, basil. broccoli with salt, umeboshi vinegar, nutritional yeast, olive oil, sunflower seeds dried bread from food dryer, raw seeds "sausage", cashew "cheese".

* moje jídlo. divoká rajčátka ze skleníku, bazalka. naložená brokolice se solí, umeoctem, lahůdkovým droždím a olivovým olejem podle @rawmania.cz(díky:), kešu "sýr", chlebíčky ze slunečnicových semínek sušené v sušičce, raw semínková "klobáska".* a meal for my family: baked beetroot with thyme and garlic, red lentils with onilon and spices, raddishes, pickles, sprouts. and a nasturtium leaf :)
* jídlo pro rodinu: pečená červená řepa s tymiánem a česnekem, červená čočka s cibulkou a kořením, ředkvičky, pickles (zelí, mrkev), klíčky. a lísteček lichořeřišnice :)


* juice. oh, I love it.


* šťáva. miluju.

* my raw meal: broccoli with nutritional yeast, salt, umeboshi vinegar and olive oil, wild tomatoes, brussels sprouts with chilli dressing, raw seed "sausage", kale chips with cashew "cheese", sunflower bread from food dryer.


* moje jídlo: naložená brokolice (sůl, lahůdkové droždí, umeocet, olivový olej), divoká rajčátka, klíčky, semínková "čabajka", kapustové "chipsy" s kešu "sýrem", růžičková kapusta s chilli dresinkem, slunečnicové chlebíčky ze sušičky.


* raw pumpkin cake. a crust: brazil nuts, dates, cacao. filling: pumpkin, dates, spices (we have a special gingerbread spice), cocoa butter. on the top: crushed cocoa beans, figues, pistachios. yum! :)
* raw dýňový dort. krusta: para ořechy, datle, kakao. náplň: dýně, datle, perníkové koření, kakaové máslo. navrchu: pistácie, fíky, drcené kakaové boby. mňam! :)


* one more slice of pumpkin cake, please. raw one of course :)* ještě jeden kousek dýňového dortu prosím. toho raw, samozřejmě :)


* no guilt pleasure ♥* dobrota bez výčitek ♥
* raw salty caramel in chocolate, incredibly delicious! dates + salt = genious idea. recipe from the blog @rawmania.cz* raw slaný karamel v čokoládě, neskutečně dobrý! datle + sůl = geniální nápad. recept na blogu Rawmania.

10 comments:

 1. No teda Hani, až si uklidím kuchyň po rekonstrukci, jdu vyrábět. Tolik dobrot, a přitom tak jednoduchých!
  Děkuji! Děkuji moc!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zuzko, to je suor, máš novou kuchyň, krásně si ji užívej. samý dobroty ať se vedou...a jestli se tu inspiruješ, to mě těší :)

   Delete
 2. Šla jsem si dát jablko a jsem tu zas, a zas polykám sliny!
  Prosím, můžu u vás bydlet??

  ReplyDelete
  Replies
  1. haha Rozmar, dyť Ti to pořád píšu: přijeď. :)
   je toho hodně vždycky ten jeden článek za měsíc, je v tom spousta fotek, já vím...soucítím! :D

   Delete
  2. Tak jo, sbalím panenky-ty toho moc nesnědí neboj, a jedu!

   Delete
  3. tak jo! uděláš mi kurz panenek za stravu a nocleh ...třeba :)

   Delete
 3. Nádhera!
  Hned si jdu nachystat něco do práce ke svačině ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. děkuju, tak ať se povede nějaká úžasná dobrota :)

   Delete
 4. Hmmmm...to je dobrot...tady se budu učit něco nového!!
  Daška :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. díky, inspirujte se, jak je libo, to mě těší :-) příspěvky o jídle dávám většinou jednou za měsíc.

   Delete